0

آموزش فرم دهی خامه

2331 بازدید

آموزش طرز تهیه خامه قنادی و نحوه فرم دهی آن

آموزش فرم دهی خامه یکی از ساده ترین و در عین حال یکی از پر سوال ترین مباحث در زمینه کیک پزی است

در این مطلب سعی کردیم به طور جامع سوالات مربوط به فرم دهی خامه جواب دهیم.

البته اگر می خواهید به طور جامع و حرفه ای با نحوه دکور خامه کیک آشنا شوید کلیک کنید.

 

اگر شما نیز علاقه مند به کیک پزی و تزئین کیک هستید، حتما فیلم تهیه خامه کیک تولد را بارها و بارها دیده اید. خامه کیک یکی از اصلی ترین و مهمترین موادی است که نه تنها به عنوان خامه تزیین کیک بلکه خامه روی کیک به عنوان روکش نیز استفاده می شود.

در این فیلم ها طرز تهیه خامه برای کیک خامه ای که رایج ترین نوع آن است آسان به نظر می رسد اما در واقع مشکلات فرم دهی خامه از جمله شل شدن آن را نیز به همراه دارد. دلیل شل شدن خامه فرم گرفته بسیار است و اگر برای شما نیز سوال است که چگونه خامه فرم گرفته درست کنم که شل نشود باید بدانید که می توان با اطلاع از دلیل شل شدن خامه قنادی پاسخ سوال اگر خامه شل شد چه کنیم را پاسخ دهید.

در این مقاله با طرز تهیه خامه فرم گرفته آشنا شوید.

ما با آموزش فرم دادن خامه قنادی به شما نشان می دهیم که نیازی به دیدن فیلم فرم دادن خامه قنادی نیست و تنها با رعایت چند نکته می توانید نه تنها به راحتی روش فرم دادن خامه قنادی یخ زده را یاد بگیرید بلکه با دانستن برخی نکات بدانید علت شل شدن خامه چیست.

 

چگونه خامه کیک را درست کنیم

همان طور که می دانید خامه برای کیک حکم ماده اصلی را دارد. لذا اگر میخواهید کیک خامه ای درست کنید دانستن طرز تهیه خامه فرم گرفته ضروری است حتی اگر خامه تزئین کیک باشد.

طرز تهیه خامه کیک بسیار آسان است و می توان با روش های مختلف خامه فرم گرفته درست کرد. به هر صورت درست کردن خامه قنادی در منزل در صورتی که نکات مهم برای فرم گرفتن خامه قنادی را بدانید بسیار لذت بخش خواهد بود و شما را تشویق خواهد کرد تا بتوانید انواع کیک خامه ای را به راحتی درست کنید.

طرز استفاده از خامه قنادی فرم گرفته محدود به خامه ی کیک نیست و شما می توانید با تهیه خامه فرم گرفته از آن در انواع شیرینی از جمله شیرینی خامه ای و انواع دسر نیز استفاده کنید. به ویژه آن که می توان خامه فرم گرفته رو میشه در فریزر نگه داشت و در صورت نیاز در مواقع دیگر از آن استفاده کرد هرچند کیفیت خامه ی فرم گرفته ای که همان لحظه درست می کنید را نخواهد داشت.

مهارت خودتو بیشتر کن ...  کیک توت فرنگی خامه ای

در ادامه با ما همراه شوید تا اگر شما نیز می پرسید چرا خامه فرم نمیگیره نکاتی را یادآور شویم که بدانید قبل از هم زدن خامه قنادی، هنگام همزدن خامه قنادی و پس از فرم دادن خامه با خامه قنادی چه کنید تا هم خامه ی با کیفیت و سفت داشته باشید و هم بدانید علت شل شدن خامه قنادی چیست.

 

برای فرم گرفتن خامه قنادی چه باید کرد

فرم دادن خامه قنادی منجمد یکی از آسان ترین روش های درست کردن خامه فرم گرفته است.

این روش به فرم دادن خامه با خامه قنادی آماده مربوط می شود و نیازی به تهیه مواد اولیه ندارد. خرید خامه فرم گرفته آماده در بازار کار را برای شما آسان تر می کند و طرز تهیه خامه کیک رو آسان تر می کند. اولین نکته که باید در خرید خامه قنادی به آن توجه کنید علاوه بر قیمت خامه فرم گرفته آماده ، میزان چربی خامه قنادی است.

هر چه درصد چربی خامه قنادی بیشتر باشد به فرم گرفتن خامه بیشتر کمک می کند. لذا خامه قنادی بخرید که بالای 30 درصد چربی داشته باشد. روش نگهداری خامه قنادی قرار دادن آن در فریزر است.

هنگام مصرف مقدار مورد نیاز از آن را که میخواهید فرم دهید داخل یخچال بگذارید تا یخ آن به آرامی آب شود. هنگامی که اطراف خامه قنادی آب شد و وسط آن یخ باقی ماند، خامه قنادی آماده فرم دهی است. از نکاتی که قبل از هم زدن خامه قنادی باید رعایت کنید مربوط به پره های همزن و ظرفی است که برای خامه فرم گرفته انتخاب می کنید.

فرقی نمی کند فرم دادن خامه قنادی با همزن برقی را انتخاب می کنید یا فرم دادن خامه قنادی با همزن دستی. در هر دو صورت باید پره های همزن شما کاملا سرد و عاری از هر گونه چربی باشد.

همچنین انتخاب ظرفی که برای فرم دادن به خامه از آن استفاده می کنید نیز علاوه بر سرد بودن آن مهم است.

بهتر است از ظرف فلزی یا چینی برای فرم دادن خامه استفاده کنید زیرا سرما را بیشتر نکه می دارد و به خامه منتقل می کند. همچنین ظروف پلاستیکی با جذب چربی خامه از فرم گرفتن خامه جلوگیری می کند و علاوه بر آن، چربی به خوبی از این ظروف پاک نمی شود.

مهارت خودتو بیشتر کن ...  نکات طلایی فرم دهی خامه

درست است که خامه فرم گرفته رو میشه در فریزر نگه داشت و دوباره از آن استفاده کرد اما این خامه برای کیک و شیرینی به عنوان روکش گزینه ی مناسبی نخواهد بود. پس اگر خامه کیک شل شد چه کنیم ؟

می توانید خامه فرم گرفته نشده را در ظرف در دار بریزید و در فریزر نگهداری کنید و از آن در انواع دسر یا بستنی خامه ای استفاده کنید.

 

آموزش فرم دهی خامهفرم دادن خامه قنادی

هنگام هم زدن خامه قنادی دمای خامه قنادی بسیار اهمیت دارد. اگر خامه قنادی گرم و آبکی و شل باشد فرم نمی گیرد.

همچنین خامه اگر خیلی سرد باشد نیز در فرم گرفتن مشکل ایجاد خواهد کرد. پس اگر می پرسید چرا خامه فرم گرفته شل میشود یکی از دلایلش می تواند همین مسئله باشد.

خامه ای که از قبل از فریزر در آوردید و در  یخچال قرار دادید را در ظرف بریزید و دو دقیقه با دور کند بزنید تا خامه همگن و یکدست شود و 10 دقیقه با دور تند هم بزنید تا فرم بگیرد و رد پره های همزن روی آن بماند.

شاید بپرسید جای پره روی قسمت رویی خامه ظاهر شد پس علت شل شدن خامه فرم گرفته چیست؟

 

به هم زدن ادامه دهید. میزان همزدن شما باید به اندازه ای باشد که نه تنها قسمت رویی خامه بلکه کل خامه سفت شود و وقتی ظرف خامه را بر می گردانید خامه تکان نخورد.

البته فرم دادن خامه قنادی بدون همزن برقی نیز امکان پذیر است و اگر همزن برقی ندارید می توانید فرم گرفتن خامه قنادی با همزن دستی را نیز امتحان کنید. فرم دادن خامه قنادی با چنگال نیز امکان پذیر است و تنها ممکن است زمان بیشتری ببرد.

فرم دادن خامه قنادی با مخلوط کن نیز امکان پذیر بوده و حتی می توان گفت خامه فرم گرفته با مخلوط کن از سایر انواع خامه فرم گرفته سفت تر خواهد شد.

 

از نکاتی که بعد از فرم گرفتن خامه باید به آن توجه کرد مصرف فوری خامه قنادی فرم گرفته است. بعد از فرم گرفتن خامه قنادی بلافاصله آن را برای فیلینگ و کاور کیک و شیرینی استفاده کنید تا انسجام و رنگ خود را از دست ندهد و شل نشود.

اگر احساس می کنید زمان خامه کشی کیک با خامه قنادی ممکن است طول بکشد می توانید بقیه خامه فرم داده رو در یخچال به مدت کوتاه نگهداری کنید.

مهارت خودتو بیشتر کن ...  شیرینی بهشتی تبریزی

اگر خامه را بیش از حد زدید و حس کردید خامه فرم گرفته برای آستر کشی کیک زیاد سفت است و مناسب نیست می توانید برای نرم شدن خامه قنادی به ازای 1 کیلو خامه فرم گرفته سفت شده، یک قاشق خامه قنادی منجمد که هنوز فرم داده نشده به آن اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. می توانید بعد از فرم گرفتن خامه با افزودن شکلات و یا رنگ های خوراکی و رنگ کردن خامه آن را زیباتر کنید.

برای رنگ کردن خامه رنگ خوراکی را داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود و بعد به خامه اضافه کنید زیرا در صورت گرم بودن می تواند باعث شل شدن خامه بشود.

همچنین برای تهیه خامه شکلاتی نیز می توانید به ازای هر کیلو خامه قنادی 70 گرم پودر کاکائو مرغوب الک شده به خامه فرم گرفته اضافه کنید. استفاده از پودر کاکائو با کیفیت می تواند علاوه بر طعم بهتر خامه به تیره نشدن رنگ آن نیز کمک کند.

 

اگر خامه فرم گرفته شل شد چه کنیم

استفاده از خامه قنادی آماده شل شدن خامه را به حداقل می رساند اما همچنان این امکان وجود دارد که به هر دلیل خامه فرم گرفته شده نیز شل شود. لذا استفاده از پودر خامه یک روش سفت کردن خامه است که می تواند از شل شدن خامه قنادی جلوگیری کند.

خامه فرم گرفته با پودر خامه این اطمینان را به شما می دهد که خامه شما به راحتی شل نخواهد شد. برای فرم دادن خامه با پودر خامه نیز می توانید پودر قند و پودر خامه را به اندازه ی یک پیمانه با هم مخلوط کنید.

سپس یک پیمانه  شیر یا خامه به آن ها اضافه کنید و با دور تند همزن به مدت 3 دقیقه و سپس حدود هشت دقیقه با دور کند همزن هم بزنید. فرم دادن خامه با پودر خامه باعث می شود خامه شما کاملا پوک شده و به اصطلاح خامه فرم گرفته شده شود. خامه فرم گرفته با پودر ژلاتین و یا خامه فرم گرفته با پنیر ماسکارپونه نیر از دیگر روش سفت کردن خامه است که می توانید امتحان کنید.

اگر می خواهید خودتان خامه قنادی درست کنید خامه فرم گرفته با سفیده بهترین روش تهیه آن است که می توانید از سفت بودن خامه مطمئن شوید.

برای درست کردن خامه کیک در منزل می توانید به فرم دادن خامه قنادی شف طیبه و یا طرز تهیه خامه کیک خانگی ایران کوک مراجعه کنید.

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
http://runtolearn.com/?p=7554
اشتراک گذاری:
یوسف مروتی
مدرس دوره های حرفه ای کیک پزی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد آموزش فرم دهی خامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.