0

مشکل خمیر شدن کیک

1297 بازدید

حل مشکل خمیر شدن کیک اسفنجی

بریم سراغ یک مشکل اساسی و اعصاب خورد کن.

اگر شما هم وقت و هزینه برای یک کیک بزارید و در آخر وسط کیک خمیر شود مطمئنا قاطی می کنید! اما دیگه نباید با این مشکل مواجه شوید. این مطلب را بخوانید و برای همیشه کیک های خود را بیمه کنید.

 

علت خمیر شدن کیک :

علل مختلفی می تواند باعث خمیر شدن کیک شود در ادامه اصلی ترین دلایل خمیر شدن کیک گفته شده است.

 

دستور تهیه اشتباه

اگر دستور تهیه ای که از آن استفاده کرده اید اشتباه باشد و مقدار مواد اولیه را درست بیان نکرده باشد می تواند دلیل اصلی خمیر شدن کیک شما باشد.

توجه نکردن به نکات کیک پزی 

برای تهیه کیک های گوناگون از قبیل کیک ساده ،کیک خیس و… نکات کلیدی وجود دارد که باید حتما آن نکات به دقت رعایت شود به عنوان مثال در یک کیک شما نیاز به جدا کردن زرده از سفیده ندارید ولی در بعضی دستور تهیه ها حتما باید جدا کنید که این نکات برای هر کیکی متفاوت می باشد .

 

ریختن نامناسب مواد کیک در قالب

وقتی می خواهید مواد کیکی که آماده کرده اید درون قالب بریزید سعی کنید مواد را به طور یکنواخت به تمام سطوح قالب بریزید و اگر این کار را نکنید و مواد را یکجا درون قالب خالی کنید باعث خمیر شدن کیک شما می شود.

 

تست پخته شدن کیک

اگر کیک را زودتر از پخته شدن آن از فر خارج کنید بدون شک کیک شما خمیر می شود و برای تست پختن کیک می توانید از یک خلال دندان استفاده کنید و اگر مواد کیک به خلال دندان نچسبید یعنی کیک شما پخته است.

مهارت خودتو بیشتر کن ...  آموزش خامه قهوه ای

 

رعایت نکردن مقدار مواد اولیه کیک

هیچ وقت اندازه پیمانه موادی که گفته شده را به دلخواه عوض نکنید که در صورت تغییر مقدار مواد اولیه بدون شک کیک پف دار و خوبی تهیه نمی کنید.

 

اگر با مشکل پف نکردن کیک اسفنجی مواجه هستید حتما این مطلب را بخوانید

 

 

عدم انتخاب قالب مناسب

در انتخاب قالب دقت کنید و سعی کنید قالبی که انتخاب می کنید نه نازک باشد و نه کلفت و جنس قالب اگر نسوز و استیل باشد می تواند در تهیه کیک پف دار و خوشمزه کمک کند.

 

انتخاب دمای مناسب برای فر 

برای اینکه کیک شما خمیر نشود باید دمای واقعی فر خود را بدست بیاورید چون با وجود اینکه شما دمای فر را 180 درجه تنظیم میکنید ممکن است فر دمای 170 یا 190 داشته باشد و شما با تست هایی که انجام می دهید می توانید دمای حدودی فر خود را بدست بیاورید.

به عنوان مثال یک کیک ساده با قطر 4 سانتی متر در دمای 180 درجه حدود 45 دقیقه طول می کشد بپرد اگه کمتر زمان برد یعنی دمای فر بالاست و اگر بیشتر زمان برد یعنی دمای فر پایین است.

آیا این مطلب را می پسندید؟
http://runtolearn.com/?p=7645
اشتراک گذاری:
یوسف مروتی
مدرس دوره های حرفه ای کیک پزی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد مشکل خمیر شدن کیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.