0

آشنایی با تاپر سازی و تزئینات فوندانتی روی کیک

403 بازدید
عکس تاپرسازی و تزئینات فوندانتی

تاپرسازی با استفاده از خمیر فوندانت یا خمیر شکری در چند سال اخیر در ایران رواج زیادی داشته و در تزیینات کیک های خامه ای یا فوندانتی استفاده می شود. بطور معمول این تاپرها برای قرار گیری روی کیک باید حالت سفتی داشته باشند تا بتواند فرم و شکل اصلی خود را نگه دارد. بهترین زمان برای ساخت این تاپرها چند روز قبل از قرار دادن روی کیک هست تا فوندانت خشک شده و استقامت لازم را داشته باشد.

هنر شکری (تاپرسازی)  چیست؟

مجسمه سازی شکری هنر تولید آثار هنری هست که تماماً از شکر و مشتقات شکر تشکیل شده است. از این تاپرها در جشن های بزرگ از دوره رنسانس تا قرن 18 بسیار محبوب بودند و گاهی اوقات توسط هنرمندان مشهور ساخته می شدند.

بنابراین تاپرسازی، هنری  هست که در آن از شکر به عنوان وسیله ای برای تولید شاهکارهایی استفاده می شود که عمدتاً برای،  تزئین کیک مناسبت های خاص استفاده می شود. به طور معمول کیک، تولد، نامزدی، عروسی، سالگرد، کیک ولنتاین و غیره

ماندگاری تاپرهای فوندانتی چقدر است؟

تاپرهای عروسکی خود را در جایی قرار دهید که نور زیادی دریافت نمی کند، مانند کابینت، انباری یا کمد. مطمئن شوید که ظرف در معرض نور مستقیم خورشید نباشد یا ممکن است باعث محو شدن رنگ ها شود. تزیینات فوندانت شما تا 4 ماه دوام خواهند داشت تا زمانی که خراب شوند.

 

آیا می توانم کیک با تزئینات فوندانت را در یخچال نگهداری کنم؟

بعد از اینکه بهترین فوندانت را برای شرایط آب و هوایی و شرایط کاری خود پیدا کردید، کیک خود را در یک جعبه مقوایی نگهداری کنید.  بعد از اینکه کیک را با خیال راحت داخل آن را کاملاً تزئین کردید، می توانید آن را تا زمان تحویل در یخچال قرار دهید

مهارت خودتو بیشتر کن ...  تصاویر دکور پست اینستاگرام

چه زمانی می توانم تزیینات فوندانت درست کنم؟

تزیینات فوندانت یا خمیر شکری  را می توان در همان روز تزئین کیک (اگر نیازی به خشک شدن ندارند) درست کرد، اما اگر نیاز به خشک شدن دارند، حداقل سه روز قبل از موعد کیک، حداکثر تا 5 روز، شروع به ساختن آنها کنید. + هفته قبل تزئینات کاملاً خشک را در ظرف یا جعبه مقوایی نگهداری کنید تا از گرد و غبار محافظت شود.

 

چرا تزئینات فوندانت من نرم می شود؟

فوندانت زمانی که در معرض هوا قرار می گیرد سفت می شود، اما سرعت سفت شدن آن به رطوبت و دمای هوا بستگی دارد. در محیط های مرطوب، خشک شدن زمان بیشتری طول می کشد. بنابراین وقتی تزیینات فوندانتی برای کیک درست کردید باید سفت شوند تا فرم خود را حفظ کنند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
http://runtolearn.com/?p=11173
اشتراک گذاری:
پویا محمدی پارسا
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد آشنایی با تاپر سازی و تزئینات فوندانتی روی کیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.